Olimposa Nasıl Gidilir ?

Olimpos – Antalya’dan Kemer’e ulaştıktan sonra, Kumluca istikametine devam etmelisiniz. Antalya’dan yaklaşık 75 kilometre sonra ulaşacağınız Ulupınar’ı geçer geçmez solda Olimpos 11 ve Adrasan Levhalarını görürsünüz. Kavşaktan 7 kilometre sonra da sahile ulaşabilirsiniz.
 

Burada dikkat etmeniz gereken olimpos ile çıralı levhalarını karıştırmamanız çünki eğer çıralı levhasından dönerseniz olimpos’a gelmek için yaklaşık 30 km. fazladan yol yapmak zorunda kalırsınız…
Antalya Otogardan her saat başı BATI ANTALYA TUR tarafından Olympos yol ayrımına kadar ulaşabilirsiniz.Daha sonra yol ayrımında yerel minübüsler ile OLYMPOS’a ulaşabilirsiniz.
Eğer kış ayında kafa dinlemek için OLYMPOS’u tercih ettiyseniz yol kavşagından Olympos’a gitmeniz biraz sıkıntılı olabilir bunun için yapmanız gereken en akıllıca şey rezervasyon yaptırdığınız pansiyonu arayarak sizi yol ayrımından almalarını söylemek olaçaktır.Hemen hemen tüm işletmeler bu hizmeti vermektedir.
Kendi aracı ile Olympos’a ulaşmak isteyenler Antalyadan Kemer istikametine doğru yol tabelalarını takip ederlerse OLYMPOS’a çok rahat biçimde ulaşabilirler.
Olympos’a Mesafeler
Havalimanindan 95 km.
Antalya rent a car
olympos
Kemer’den 45 km,
Kas’tan 115 km ,
Antalya’dan 85 km,
Tekirova’dan20 km,
Fethiye den 225 km. dir
Antalya Otogarin’dan Nasıl Olympos’a Giderim ?
Antalya otogarindan indinir. Hemen ilçeler otogarina geçin.
Olympos arabalarindan birine binin ancak burada dikkat etmeniz gereken husus gerçek olympos arabalarina binmenizdir. Batı Antalya Tur Bu firmadan bilet aldiktan sonra olympos ta dolmus duraginda inebilir istediginiz yere gidebilirsiniz.
Antalya Hava Limanindan Olympos’a Nasıl Gidilir ?
Taksi veya Havaş Servis ile antalya merkeze gelebilirsiniz toplu tasima araci kullanarak antalya otogara gelebilirsiniz. Anlattigimiz gibi otogara oradan ilçe otogarina gidebilir ilgili araca binerek yoluna devam edebilirsiniz.
Araba ile Olimpos’a Nasil Gidilir ?
Arabaniz Kendine özel taksiniz ya da araciniz ile Antalya sehir merkezinden kas istikametine dogru ilerleyin.Tekirova yi 20 geçtikten sonra ise olimpos sapagindan olympos yoluna girer ve olimposa ulasirsiniz.
İstanbul ve Ankara’dan Metro Firması ile gelen misafirlerimizin Dikkatine ;
Biletlerinizi Finike olarak alırsanız Olimpos kavşağında inerek Olympos’a daha kolay tek vasıta ile ulaşırsınız.
İYİ YOLCULUKLAR ve İYİ TATİLLER DİLERİZ…

Comments are closed.